Hiszpańska Madonna

Oglądane: 2077


balet

Oglądane: 2274

Strony | 1 Strona | (2 Prace) | Poprzednia  :  Następna strona
Fotografia czarno-biała
 
Fotografia czarno-biała to rodzaj fotografii monochromatycznej opartej na jednym kolorze, w tym wypadku czerni. Fotografia czarno-biała swój największy rozwój osiągnęła w XIX wieku
i na początku XX wieku.
Rozwój oraz popularność fotografii barwnej trochę zakłóciła dominacja czarno-białych odbitek. Obecnie fotografia monochromatyczna jest najczęściej używana w nauce i medycynie. Pojawiła się również moda na fotografię czarno-białą i coraz więcej artystów powraca do ciemni fotograficznych. Nie jest tajemnicą, że to właśnie czarno-białe prace, często sygnowane, osiągają rekordowe ceny na aukcjach. Fotografia czarno-biała ma swoją siłę wyrazu, uznaną przez artystów i jest często wykorzystywana jako narzędzie przekazu artystycznych wizji. Proste formalne środki wyrazu: biel, czerń i skala szarości,   pomagają przy zdjęciach reportażu i dokumentu.

Fotografia czarno-biała to szczególny rodzaj fotografii, zawierający nutę poezji, filozofii i prawdy, wywołujący niezwykłe doznania estetyczne. Odbitki srebrne lub inne wykonywane w tradycyjnej ciemni mają bardzo indywidualny charakter, który jest bardzo ceniony. Można powiedzieć, że każda praca jest inna. Kolekcje sygnowanych czarno-białych zdjęć to często skarb, którego zalety możemy podziwiać obecnie, a za kilka lat nada będą cieszyły nasze oczy.. Czarno-białe fotografie to klasyka gatunku.

 

imagesroom.com

 

MENU

 Malarstwo 

 Fotografia 

 Grafika 

 Rzeźba 


Opcje


Artyści

Katarzyna Środowska
Krzysztof Bloch
Alina Picazio
AnnaPągowska
SylwiaTzaban
Przemko Stachowski
Miłosz Płonka
Małgorzata Kaznowska
Piotr Welk
żbik
Więcej Artystów


Pokaż swoje prace!

Artyści mogą prezentować swoje prace na imagesroom.com

Zapisz się teraz

Certyfikat serwisu imagesroom.com

Ten serwis używa pliki cookie. Więcej informacji znajdziesz tutaj