Rozbrat 2

Oglądane: 623

Strony | 1 Strona | (2 Prace) | Poprzednia  :  Następna strona

Realizm

 

Tendencje realistyczne pojawiały się w sztuce różnych epok. Realizm jako kierunek ukształtował się w XIX wieku. Opierał się na założeniu, że artysta powinien przedstawiać świat zgodnie z rzeczywistością. Realiści skupiali się na wiernym ukazaniu tematu, z jego przesłaniem społecznym i emocjonalnym. Cechy malarstwa realistycznego to zastosowanie koloru i faktury, dynamiczna kompozycja i poszukiwanie inspiracji w naturze. Realizm cechuje prostota wyrazu, zainteresowanie życiem ludzkim, subtelna kolorystyka oraz zerwanie z romantyczną wizją świata.

Realizm przyjmuje zasadę rzetelnego i prawdziwego przedstawiania rzeczywistości. Artysta odtwarza rzeczywistość w sposób obiektywny, ogranicza się do świata przedmiotów, ludzi i zdarzeń. Realiści wprowadzili do sztuki wiele nowych tematów, tworzyli sceny rodzajowe i pejzaże. Programowo realizm deklarował przedstawianie realnych wartości świata widzialnego.

Malarstwo realistyczne doskonale prezentuje się w klasycznych wnętrzach, ale też może zaskoczyć odbiorców w innym otoczeniu.

 

imagesroom.com

MENU

 Malarstwo 

 Fotografia 

 Grafika 

 Rzeźba 


Opcje


Artyści

Przemko Stachowski
żbik
Miłosz Płonka
AnnaPągowska
Katarzyna Środowska
Alina Picazio
Krzysztof Bloch
AnnaAlicjaTrochim
Małgorzata Kaznowska
Piotr Welk
Więcej Artystów


Pokaż swoje prace!

Artyści mogą prezentować swoje prace na imagesroom.com

Zapisz się teraz

Certyfikat serwisu imagesroom.com

Ten serwis używa pliki cookie. Więcej informacji znajdziesz tutaj